czwartek, 4 lipca 2013

Cenzura na Onecie

Onet cenzuruje posty na forum

Jeżeli byliście na naszej stronie Ekominimalizm.pl, to wiecie, że porusza ona tematykę:
  • minimalizmu,
  • ekologii, 
  • rozwoju osobistego,
ale także ma informować o:
  • używkach, 
  • manipulacji.. w tym o manipulacji w mediach!  
Znając tę tematykę może będzie Wam łatwiej odnieść się do cenzury, jaką zaserwował nam Onet.pl.

Sondaże znów "straszą"!

Postanowiliśmy w wątku o jakże sugestywnym tytule "PiS zwiększa przewagą nad PO", gdzie została podana informacja o tym, iż partia PiS ma 35%, natomiast PO 26% poparcia (dalej: 10% SLD, 6% Ruch Palikota, 5% PSL), umieścić komentarz o następującej treści:

Ekominimalizm.pl:
"Nie zwracajcie uwagi na sondaże. PiS, PO, SLD, Ruch Palikota i PSL do wykreślenia. Zróbcie raz eksperyment i zagłosujcie na kogoś naprawdę nieznanego, kto nie zajmował się jeszcze polityką. Musicie prześwietlić takiego kandydata przed wyborami, by mieć pewność, że nie współpracuje z żadną z tych partii. Trzeba wyrazić swoje niezadowolenie nie dając się zastraszyć rządami opcji A, by mogła wygrać opcja B, choć wszystkie są siebie warte... ekhm, czyli warte tyle co... NIC."
Co się stało? Dostaliśmy odpowiedź od onetu :)

Onet:
Twój komentarz: "(tu treść)" dotyczący artykułu Sondaż: PiS zwiększa przewagą nad PO został usunięty ponieważ zawiera linki do stron WWW naruszających prawo lub dobre obyczaje
:) Kochani! http://ekominimalizm.pl to portal, który pragnie rozwijać społeczną świadomość i informować nt. tego, co tę świadomość zaburza. W związku z tym według portalu Onet narusza prawo lub dobre obyczaje :)

Zatem usunięta została treść o tym, że partie polityczne są warte tyle, co nic - aby może rzeczywiście zbyt apolitycznie nie było. Wysłane - nie przeszło.

OK, usunęliśmy zatem link do tej jakże nieobyczajnej i naruszającej prawo (sic!) strony. Post nie przeszedł.

Oczywiście przy drugim i trzecim podejściu nie dostaliśmy już żadnego uzasadnienia, dlaczego post się nie pojawił. Możliwe, że pojawi się w chwili, gdy temat zejdzie z głównej strony Onetu.

Cenzura w mediach - podzielcie się z nami informacjami

Obserwowaliśmy takie chwyty już od dawna, natomiast to pierwsza tego typu sytuacja od momentu, gdy Ekominimalizm.pl udziela się od czasu do czasu na Onecie, stąd to "poruszenie" i post.

Macie może więcej takich obserwacji?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz